Prevencinės programos

Pexels Thirdman 7659573

Kiekvienas Lietuvoje gyvenantis ir socialiai draustas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo, gali pasinaudoti galimybe nemokamai tirtis. Programiniai tyrimai Pakruojyje yra tokie patys kaip ir visoje Lietuvoje. Mūsų klinikoje taip pat atliekami nemokami tyrimai pagal Lietuvoje vykdomas penkių ligų prevencijos programas: 

  • gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa;
  • krūties vėžio prevencinė programa;
  • prostatos (priešinės liaukos) vėžio prevencinė programa;
  • storosios žarnos vėžio prevencinė programa;
  • širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa.

Nemokami tyrimai pagal amžių Pakruojyje, mūsų klinikoje, taip pat yra atliekami. Tačiau svarbu nepamiršti, kad amžius nėra vienintelis indikatorius, kada verta pasirūpinti savo sveikata. Kiekvienas asmuo, net ir neturintis nusiskundimų, turėtų vieną kartą per metus pasitikrinti sveikatą. Kai kurios ligos, dėl gyvenimo būdo (riebus ir saldus maistas, alkoholio vartojimas, rūkymas, stresas ir kita) ar paveldimumo gali tyliai tykoti ilgus metus nesukeldamos skausmo ar kito nepatogumo. Ankstyvas išsityrimas gali padėti jas užčiuopti pačioje ligos pradžioje ir taip užkirsti kelią ar pristabdyti jų vystymąsi. 

Su amžiumi susiję nemokami tyrimai, kuriuos apmoka bei vykdo Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Programos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Nuo 65 metų amžiaus gliukozės kiekio kraujyje nustatymo ir bendras šlapimo tyrimas profilaktiškai gali būti atliekamas vieną kartą per metus.

25-34 m. (imtinai) moterims kartą per 3 metus atliekamas gimdos kaklelio citologinio tepinėlio tyrimas. 35-59 m. (imtinai) moterims kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas skystoje terpėje  (jei AR ŽVP tyrimas teigiamas).

50-69 m. moterims atliekama mamografinė patikra dėl krūties vėžio atliekama nemokamai kartą per 2 metus. 

50-74 m. vyrams ir moterims atliekamas storosios žarnos vėžio tyrimas siekiant nustatyti slaptą kraujavimą. Tyrimas nemokamai atliekamas kartą per 2 metus.

50-69 m. vyrams ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Po pirmos patikros tyrimų dažnį nustato šeimos gydytojas.

40-54 m. vyrams (imtinai) ir 50-64 m. moterims (imtinai) kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius dėl širdies ir kraujagyslių ligų ir, jei reikia, paskiria gydymą ar tolimesnius tyrimus. Taip pat svarbu žinoti, kad  kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar pacientą galima priskirti didelės rizikos grupei.

Šios prevencijos programos yra skirtos nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu asmuo jaučiasi blogai, bet nepatenka į nustatyto amžiaus asmenų grupę, turėtų jokiu būdu nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Plačiau apie kiekvieną programą kviečiame teirautis Jus gydančio šeimos gydytojo arba susipažinti interneto svetainėje https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/ligu-prevencijos-programos .

Profilaktinis sveikatos patikrinimas Pakruojyje

Profilaktiniai tyrimai Pakruojyje gali būti atliekami prieš įsidarbinant į naują įmonę, arba tiesiog kartą per metus, siekiant sužinoti daugiau apie savo sveikatos būklę neturint jokioms ligoms būdingų požymių. Neturint nusiskundimų ir atvykus pasitikrinti profilaktiškai savo noru bus tikrinamas regos aštrumas, klausa, gali būti atliekamas bendras kraujo tyrimas, matuojamas kraujo spaudimas, pulsas, klausoma širdies ritmo, plaučių darbo. Turint nusiskundimų, arba šeimos gydytojui pastebėjus tam tikrų sveikatos sutrikimų, gali būti skiriami papildomi tyrimai arba siuntimai pas kitus specialistus. Kiekvienas pacientas turėtų bent kartą per metus atlikti šį patikrinimą, kadangi anksti aptiktos ligos gali padėti užkirsti kelią sunkioms būklėms. Laiku suteiktas gydymas gelbsti gyvybę. 

COVID19 testavimas

COVID19 testai Pakruojyje, mūsų klinikoje, gali būti atlikti nemokamai, jei paskiria šeimos gydytojas nuotolinės arba tiesioginės konsultacijos metu, esant būdingiems simptomams. Mokami COVID19 greitieji antigenų testai atliekami pacientui pageidaujant tik neturint simptomų, t.y. dažniausiai keliaujant į užsienį. Norėdami išsitirti – susiekite su mumis.