Pirminė odontologinė pagalba – tai nespecializuotų pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas. Šioms paslaugoms priskiriama: dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų tikimybės nustatymas, vaikų dantų ėduonies profilaktika (silantavimo paslaugos), sąkandžio anomalijų nustatymas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kt.
Už pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą atsako sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (PAASP) paslaugų išlaidų apmokėjimo sudariusi įstaiga. Todėl paprastai, prireikus gydytis dantis, dėl iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamųjų odontologo paslaugų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims reikia kreiptis į PAASP priežiūros įstaigos, prie kurios jis yra prisirašęs, gydytoją odontologą. Jei įstaiga pati neteikia pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų, šias paslaugas privalo užtikrinti sudarydama trišalę sutartį tarp šias paslaugas teikiančios įstaigos, PAASP įstaigos ir TLK. Taip pat suteikti pacientui visą informaciją – koks odontologijos kabinetas ir kur teikia ligonių kasų kompensuojamas odontologines paslaugas toje įstaigoje prirašytiems pacientams.
Svarbu žinoti, kad ligonių kasos sumoka už gydytojo darbą, o pacientui teks sumokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Išimtis taikoma – nereikia mokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones – vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 m., bei socialiai remtiniems asmenims (tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą). Išskyrus atvejus, kai pacientas (ar jo atstovas) pageidauja ir pasirenka gauti brangesnes medžiagas, priemones ar kitas papildomas (t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas) paslaugas – tuomet reikia sumokėti patiems.
Šaltinis – https://ligoniukasa.lrv.lt/
- Širdies ir kraujagyslių rodikliai
- Lipoproteinai
- Kasos funkcijos rodikliai
- Uždegiminis rodiklis
- Tuberkuliozės nustatymo testas
- Vaistų koncentracijos įsisavinimo nustatymas
- Reumatinių ligų tyrimai
- Skydliaukės hormonų tyrimai
- Antinkščių tyrimai
- Lytinių hormonų tyrimai
- Nėštumo nustatymo ir sekimo tyrimai
- Nėščiųjų tyrimai
- Hepatitų diagnostikos tyrimai
- Vėžiniai žymenys
- Alerginiai tyrimai
- Maisto netoleravimo tyrimai
- Imunoglobulinų tyrimai
- Erkių pernašamų ligų tyrimai
- Kvėpavimo takų infekcijų tyrimai
- Bakterijų ir virusinių ligų sukelėjų tyrimai
- Covid-19 tyrimai
- Autoimuniniai žymenys
- Sunkieji metalai
- Lytiškai plintančiu keliu infekcijų nustatymas iš šlapimo
- Lytiškai plintančiu keliu infekcijų nustatymas iš nuograndų
- Citopatologiniai tyrimai
- ŽPV tyrimai
- Mikrobiologiniai tyrimai
- Celiakinės ligos ištyrimas
- Vitaminų tyrimai (ėminiai, skirti atlikti vitaminų tyrimus, turi būti apsaugoti nuo šviesos)
- Odos, nagų, plaukų mikroskopiniai tyrimai
- Papildomos paslaugos
- Medžiagos paėmimo mokestis
- Skiepai (teirautis procedūriniuose atskirai dėl turimo kiekio)
- Klinikiniai tyrimai
- Šlapimo tyrimai
- Išmatų tyrimai
- Lyties organų išskyrų tyrimai
- Krešėjimo rodikliai
- Kepenų fermentai
- Cukrinio diabeto tyrimai
- Inkstų funkcijos rodikliai
- Gliukozės kiekis organizme
- Mikroelementų tyrimai