Sveikatos patikrinimas

Pexels Puwadon Sangngern 5340270

Sveikatą tikrintis reikia ne tik susirgus. Jei esate sveiki – vieną kartą per metus apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirs tyrimus, kurie gali padėti aptikti lėtines ligas. Yra dar kelios grupės asmenų, kurie turi apsilankyti pas šeimos gydytoją pasitikrinimui: vairuotojai, asmenys keičiantys darbą, moksleiviai. Visi šie sveikatos patikrinimai Pakruojyje gali būti atlikti mūsų klinikoje. Toliau aptarsime kiekvieną grupę plačiau.

Vairuotojų sveikatos patikrinimas

Lietuvoje yra nusistovėjusi ydinga praktika, kad vairuotojai savo sveikatą tikrinasi tik laikydamiesi teises. Tačiau A, B, B1, BE kategorijos vairuotojai iki 60 metų amžiaus sveikatą turi tikrintis kas 10 metų, vyresni nei 60 metų – kas 5 metus, vyresni nei 70 metų kas 2 metus. Vairuojantys sunkiasvores transporto priemones, įvairių rūšių traktorius – kas 2 metus. Vairuotojų sveikatos tikrinimas Pakruojyje, mūsų klinikoje, yra rutininė paslauga. Jei jums reikalinga medicininė pažyma – registruokitės pas mus. Profilaktinio vairuotojų sveikatos patikrinimo metu tikrinama: regos aštrumas, klausa, spalvų skyrimas, vertinami bendri profilaktiniai kraujo tyrimai, psichologinė sveikatos būklė (Pakruojo raj. PSPC psichikos sveikatos centre išrašoma pažyma, kurią reikia pateikti šeimos gydytojui). Pažymime, kad tiek pažymos išdavimas psichikos sveikatos centre, tiek sveikatos patikrinimas klinikoje yra mokama paslauga. Dirbantieji transporto sektoriuje gali prašyti savo darbdavio apmokėti už patikrinimą – tokiu atveju iš anksto informuokite mus, kad bus reikalinga sąskaita faktūra.  

Darbuotojų sveikatos patikrinimas

Profilaktiškai sveikatą tikrintis privalo ne tik kenksmingose ir pavojingose sąlygose, tačiau ir įvairiose paslaugų teikimo srityse dirbantys asmenys. Šią tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas: „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose.“ Sveikatos tikrinimas įsidarbinant Pakruojyje ar kitame Lietuvos mieste yra įprasta paslauga, kurią teikiame nuolat. Darbuotojų sveikatos patikrinimo metu tikrinama: regos aštrumas, matuojamas ūgis ir svoris, pamatuojamas kraujospūdis, klausoma širdies tonų, plaučių, atliekami profilaktiniai bendrieji kraujo tyrimai, priklausomai nuo darbo pobūdžio, atliekama krūtinės ląstos rentgenograma (rekomenduojama atlikti iki vizito pas šeimos gydytoją), tikrinamas akispūdis ir atliekama  kardiograma (nuo 40 metų amžiaus). Dirbantiems kenksmingose ir/arba pavojingose sąlygose gali būti skiriami papildomi tyrimai.

Radus sveikatos pakitimus, asmuo yra nukreipiamas tolimesnei gydytojų specialistų konsultacijai.

Darbuotojų sveikatos tikrinimas Pakruojyje (ir visoje Lietuvoje) yra mokama paslauga, tačiau už ją gali sumokėti ir darbdavys. Tuomet pacientas turi informuoti klinikos administracijos darbuotoją iš anksto, kad reikalinga sąskaita faktūra, nurodant darbovietės rekvizitus (pavadinimas, įmonės kodas, PVM mokėtojo kodas, adresas).

Sveikatos patikrinimas prieš mokyklą

Kiekvienais metais, iki rugsėjo 15 dienos, mokinių tėveliai mokykloms turi pateikti savo vaiko sveikatos pažymą.  Sveikatos tikrinimas prieš mokyklą Pakruojyje gali būti patogiai ir greitai atliktas mūsų klinikoje. Patikrinimo metu reikia užsiregistruoti pas šeimos gydytoją bei odontologą arba burnos higienistą. Patikrinimo metu pas šeimos gydytoją matuojamas ūgis, svoris, tikrinamas regėjimo aštrumas, kas du metai atliekamas bendras kraujo tyrimas, bendras šlapimo tyrimas ir nustatomas gliukozės kiekis kraujyje. Pas odontologą ar burnos higienistą atliekamas profilaktinis dantų tikrinimas. Tai nemokama paslauga apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Svarbu žinoti, kad vaiką patikrinti galima ne tik vasaros pabaigoje – pažyma galioja visus metus, tad tikrinti vaiko sveikatą galima ir likus pusmečiui iki kito rudens. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad suformuotoje pažymoje gydytojas nurodytų kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos (alergijos), dėl regos (tuomet mokytojas gali persodinti į patogesnę eilę), vengtinų alergenų ar kitų sveikatos būklių.